22 Ocak 2012 Pazar

İKAMETGAH KADIKÖY25 Ocak – 19 Şubat 2012

İkametgâh Kadıköy Anadolu Yakası’ndaki üretimi ve paylaşımı çıkış noktası olarak alıyor. “Bağımsız ve Birlikte” söylemiyle bu yakada üreten sanatçılar ve sanat alanlarını kolektif bir etkinlikte birleştiriyor. İstanbul’un sanat alanındaki eksik parçasına köprü tutarak şehrin iki yakasını bir araya getiriyor. 
Anadolu Yakası’nda yaşayan, üreten sanatçılar; kavramsal ve biçimsel bir çerçevenin içine girmeden resim, video, illüstrasyon, fotoğraf, yerleştirme gibi farklı disiplinlerdeki işlerini 5 ayrı mekânda sergileyecekler. Sergilerin yanı sıra
çeşitli gösterimler, konserler, söyleşiler ve panellerile de izleyicilerle buluşulacak. 25 Ocak - 19 Şubat tarihleri arasında ilk kez gerçekleştirilecek etkinlik, Asfalt, Hush Gallery, İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi, KargART ve Piha Kolektif Sanat ve yan etkinlikler için Arka Oda ve Dunia alanlarında tüm sanatseverlerin paylaşımına açıktır.
“İkametgah Kadikoy / Based in Kadikoy
- Bağımsız ve Birlikte / Independent and United”

English
“Ikametgah Kadikoy” is a joint art project rising on the artistic production and collectivity in the Asian side of Istanbul. It unites the venues with the artists living and producing on the Eastern side of Bosphorus, under the theme “Independent and United”. It aims to gather both sides of Istanbul together by forming a bridge over the unconnected aspects of the art life in the city.
Artists will exhibit their works in various mediums, in neither conceptual nor formal frame, at 5 different venues in Kadikoy. Apart from the exhibitions, there will be performances, concerts and discussions.
The project is open to public at Kadikoy’s leading art venues Asfalt, Hush Gallery, Istanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi, KargART and Piha Kolektif Sanat between January 25 and February 19.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder